fbpx

PRAHOVÉ LIŠTY

Dřevěné prahové lišty jsou určeny k dokončení pokládky desek Barlinecké podlahy. Široké prahové lišty zakončují přírodní desky v místě kontaktu s jiným typem podlahy, např. kobercem a keramickými dlaždicemi. Jsou velmi odolné a funkční. Účinně maskují dilatační spáry a zabraňují pronikání prachu pod povrch desek Barlinecké podlahy.

Dřevěné prahové lišty jsou vyrobeny ze 100% měkkého dřeva. Mohou být přírodní nebo dýhované a pokryté vrstvou laku. Prahové lišty jsou vyrobeny z odolných komponentů, které jsou odolné proti otěru. Podlahové prahové lišty nabízené společností Barlinek jsou k dispozici ve dvou délkách – 1000 mm a 2000 mm. Mohou být snadno zkráceny podle vašich potřeb. Výška prahové lišty je 30 mm. Nabídka Barlinka zahrnuje prahové lišty z dubu nebo jasanu v surovém nebo pokryté čirým lakem.

PRAHOVÉ LIŠTY – INSTALACE

Jak nainstalovat prahovou lištu? Je to snadné. K jejich instalaci stačí pouze základní nářadí a montážní lepidlo. Prahová lišta by měla být přilepena k podkladu nebo ke konci desky. Maskuje zakončení dřevěné podlahy při styku například s kobercem. Stejně jako Barlinecká podlaha by měla být prahová lišta vysávána na sucho nebo mírně navlhčeným mopem s přidáním ošetřujícího přípravku. Je třeba zabránit tomu, aby byla dřevěná prahová lišta zaplavena vodou.