fbpx

PODLAHOVÉ LIŠTY SOKLOVÉ

Dřevěné soklové lišty jsou osvědčeným způsobem, jak efektivně dokončit pokládku přírodní podlahy. Obvodový rámec z dřevěných soklových lišt je krásnou dekorací přírodních desek. Díky velkému výběru barev a profilů lze lišty snadno sladit s barvou podlahových desek. Mezi dostupnými barvami najdete bílé lakované a fóliované soklové lišty a soklové lišty z dýhovaného přírodního dřeva, které mají jako povrchovou úpravu lak nebo olej. Jsou nabízeny ve velmi široké škále barev v různých odstínech dřeva, mj. buku, jasanu a dubu.

listwa-cokolowa

Kolik stojí dřevěná soklová lišta? Cena závisí na typu povrchové úpravy lišty, její výšce a profilu. Obzvláště oblíbené jsou bílé soklové lišty, které zvýrazňují kontrast mezi dřevěnou podlahou a stěnou. Všechny soklové lišty v nabídce společnosti Barlinek jsou k dispozici v délce 2200 mm. Jejich výšky se pohybují od 40 mm do 90 mm a šířky od 16 mm do 20 mm.

Hlavní funkcí soklových lišt je zakrýt dilatační spáry, na které je třeba pamatovat při pokládání dřevěných podlahových desek. Jsou nezbytné kvůli přirozené práci dřeva. A co víc, dřevěné soklové lišty zabraňují vnikání prachu pod povrch desek a chrání stěny před poškozením, ke kterému může během čištění a úklidu dojít.

listwy cokołowe

Soklové lišty Barlinka se snadno instalují. Instalace spočívá v připevnění nástěnných svorek ke stěnám, které by pak měly být vtisknuté do drážek vyfrézovaných v liště. Důležité je, že soklové lišty lze snadno zkrátit na požadovanou délku

Podlahové desky a soklové lišty společnosti Barlinek jsou investicí na léta. Se správnou péčí budou těšit uživatele ještě dlouho. Je velmi důležité, aby podlaha Barlinka a další dřevěné prvky byly chráněny před nadměrným množstvím vody.