fbpx

KARTÁČOVANÁ PODLAHA

Jak se liší kartáčovaná podlaha od hladké? Především vzhledem, který zvýrazňuje přirozenou krásu dřeva. Na kartáčovaných podlahových deskách jsou zřetelně vidět praskliny, suky a především kresba dřeva, která je cítit na dotek. Barlinecká podlaha s kartáčovanou vrchní vrstvou připomíná postaršenou tradiční dřevěnou podlahu. Je ideální pro klasickou a moderní aranžaci. Velmi působivě vypadá, když je položena ve velkém prostoru, například v loftech.

Proces kartáčování spočívá v odstranění měkkých částí dřeva z užitkové vrstvy podlahy pomocí kovových kartáčů. Kartáčování zvýrazňuje kresbu dřeva podlahy a dodává jí charakteristický vzhled. Všechny kartáčované desky jsou povrchově upraveny přírodním olejem nebo matným lakem.

KARTÁČOVANÁ PODLAHA ARANŽACE

Ve stylu vintage – kartáčovaná podlaha s nášlapnou vrstvou z dubového dřeva je skvělou volbou pro aranžaci připomínající zašlou dobu. Přírodní dřevo se stane krásným pozadím pro nábytek a doplňky. Kartáčovaná podlaha vám také umožní zvýraznit kontrast mezi starými a novými dekoračními prvky.

V retro stylu – zde se osvědčí vkusná řešení a samotná kartáčovaná podlaha je pak malým uměleckým dílem. Krásná kresba dřeva zvýrazňuje jedinečný charakter místnosti. Podlahy Barlinek jsou navíc dostupné v mnoha originálních barvách, jako je například kartáčovaný šedý dub.

V country styly – postaršená, kartáčovaná prkna dokonale zapadají do atmosféry venkovských místností a nejlépe odrážejí charakter podlahy ze starých časů. Jejich uživatelé si mohou užívat krásy dřeva a využívat jeho výhod, mezi které patří: pozitivní vliv na zdraví a snadné čištění.

V rustikálním stylu – kartáčovaná dřevěná prkna dobře navazují na regionální tradici. Jednolamelové podlahy připomínající masivní desky a s kartáčovanou nášlapnou vrstvou nejvíce připomínají právě staré podlahy.

Ve skandinávském stylu – klíčem k efektní aranžaci v norském stylu je harmonie spojená s přírodou. Blízkost přírody určitě pomáhají zvýraznit kartáčované dubové desky s výraznou kresbou dřeva. Jednoduché vybavení místnosti bude na pozadí krásného dřeva vypadat skvěle.

Industriální styl – podlahy ve starých továrních halách byly často vyrobeny ze surových desek. S kartáčovanou podlahou Barlinek můžete přenést jejich krásu do svého domova. Přírodní, výrazný vzor dřeva krásně zkrášlí interiér a světlá podlaha jej ještě zvětší.

KARTÁČOVANÁ PODLAHA V NABÍDCE BARLINKA

Nabídka Barlinek zahrnuje kartáčované desky upravené různými druhy pečlivě vybraného tvrdého dřeva. Mezi nimi je velmi oblíbený kartáčovaný dub, který je v nabídce v různých barvách, např. bělený nebo šedý. Kromě toho Barlinek nabízí i podlahy z kartáčovaného jasanového dřeva. Barlinecké podlahové desky jsou dostupné v různých barvách, s různou intenzitou charakteristik dřeva a počtem pásů (dřevěné lamely na povrchové vrstvě) na desce. Kartáčované podlahy jsou opatřeny matným lakem nebo olejem.

POKLÁDKA KARTÁČOVANÉ PODLAHY

Kartáčované desky se pokládají stejným způsobem jako všechny ostatní desky Barlinka. Na jejich delších krajích jsou nelepivé spoje typu „klik“ a na kratších krajích pak spoje Barlock 5Gc. Díky nim je pokládání kartáčovaných desek plovoucím způsobem snadné a rychlé. Navíc to nevyžaduje mnoho zkušeností.

Všechny lakované podlahy Barlinka, včetně kartáčovaných lakovaných podlah, se doporučují dodatečně chránit přípravkem Protektor Blask (lze jej nanést mopem), který chrání kartáčované plochy a spoje mezi deskami proti prachu a nečistotám. Doporučujeme chránit olejované podlahy pokryté  přírodním olejem ošetřovacím přípravkem Wax Care Plus.

KARTÁČOVANÁ PODLAHA Z BARLINKA – PRAVIDELNÁ REGENERACE A PÉČE

Péče, kterou chráníme kartáčované podlahy ihned po pokládce, by se měla používat také při pravidelné údržbě. Kartáčovanou podlahu běžně stačí  jednoduše vysát. Větší nečistoty by však měly být odstraněny hadříkem a Protektorem Komplet pro lakované podlahy nebo přípravkem Magic Cleaner pro olejované podlahy.