fbpx

OLEJOVANÁ PODLAHA

Olejování podlahy je osvědčený způsob, jak po mnoho let přirozeně chránit desky. Olejování zvýrazňuje přirozenou kresbu dřeva. Olejované podlahy jsou ideální pro interiéry vystavené intenzivnímu vyžívání. Je vynikající volbou pro veřejná místa (např. knihovny, restaurace, obchody s nábytkem) a byty s domácími mazlíčky. Jsou také vhodné pro obývací a dětské pokoje. Barlinek nabízí podlahy naolejované přírodním olejem nebo olejem vytvrzeným UV paprsky.

OLEJOVANÁ DUBOVÁ DESKA – JEŠTĚ BLÍŽE PŘÍRODĚ

Olejované podlahy mají mnoho výhod. Především jsou vyrobeny ze 100% dřeva, které je ošetřeno přírodním olejem. Díky tomu jsou ještě šetrnější k životnímu prostředí, lidem a zvířatům. Vyznačují se také tím, že je lze snadno renovovat. Olejované dubové desky mají také velmi stabilní rozměry, které se nemění vlivem kolísání vlhkosti a teploty. Olejované podlahy jsou ideální pro pokládku na podlahové topení, jsou příjemné na dotek a  teplejší než jiné typy desek.

Velkou výhodou naolejované podlahy je její atraktivní vzhled. Naolejovaná podlaha Barlinka je jako dobré víno – čím starší, tím lepší. Opakované naolejování podlahy umožňuje začlenit  do jejího charakteru drobné nedokonalosti a přidat ji tak šmrnc. Olejovaná dřevěná podlaha se rovněž doporučuje do domácností obývaných alergiky. A to proto, že jen ve velmi malé míře přitahuje prach. Naolejovaná dubová podlaha je také dobrým způsobem, jak zajistit, aby byt vždy vypadal dokonale.

Aranžace s naolejovanou podlahou

Olejované podlahy zvýrazňují aranžace inspirované přírodou. Budou vypadat skvěle ve skandinávských, rustikálních a venkovských interiérech. Budou vypadat skvěle i v loftech, kde budou ladit s industriální atmosférou. Z praktických důvodů jsou olejované podlahy skvělou volbou pro kuchyň. Je to také dobrá volba pro taneční a školící místnosti

OLEJOVANÉ PODLAHY Z KOLEKCE BARLINKA:
  • Olejovaná podlaha z kolekce Senses – naolejovaných dubové desky v různých barvách, také i bělené. Struktura dřeva je zvýrazněna kartáčováním povrchu.
  • Vyjímečné podlahové desky Tastes of Life – dvoubarevné naolejované desky s velmi efektním vzhledem. Kartáčované, s fázovanými hranami. Ideální pro interiéry s jedinečným charakterem.
  • Olejovaná dubová podlaha Pure Vintage – módní naolejovaná podlaha s výrazným kartáčováním. Větší počet suků. Jednolamelová podlaha v tradičním stylu.
  • Olejová dubová podlaha Pure Line – efektní, jednolamelová podlaha s dekorativními přírodními prvky dřeva. Pokrytá olejem v různých barvách.
  • Olejovaná podlaha řady Decor – tři lamely dřeva na deskách tvoří vzor připomínající parkety. Přírodní kresba dřeva s mnoha dekorativními zabarveními.
PÉČE A RENOVACE, NEBO-LI OLEJOVÁNÍ PODLAHY

Naolejovaná podlaha Barlinek nevyžaduje další dokončovací úpravy bezprostředně po pokládce. Z praktických důvodů však stojí za to jej pokrýt jednou vrstvou speciálního přípravku pro péči Wax Care Plus. Běžnou údržbu naolejované podlahy je třeba provádět pomocí speciálního mýdla na naolejované podlahy. Větší nečistoty lze odstranit pomocí přípravku Magic Cleaner určeného k odstranění odolných skvrn, který je k dispozici v nabídce Barlinka. Velmi důležitá je také pravidelná renovace naolejované podlahy – její četnost závisí především na intenzitě provozu v místnosti. Chcete-li ji obnovit, stačí použít Wax Care Plus na podlahu. V případě menších poškození může být naolejovaná podlaha renovována lokálně.