fbpx

PODLAHA DO DĚTSKÉHO POKOJE

Všichni rodiče, když zařizují dětský pokoj, stojí před dilematem: jaký druh podlahy pro dětský pokoj bude nejlepší? Výběr se obvykle zužuje na: koberec, parkety, panely nebo dřevěné podlahové desky. Nejlepší volbou mezi nimi je přírodní dřevo, které je krásné, dobře chrání před chladem a vytváří v místnostech zdravé mikroklima. Dřevěné podlahové desky jsou také skvělou volbou pro interiery, kde pobývají alergici.

DŘEVĚNÁ PODLAHA V DĚTSKÉM POKOJI

Dítě tráví během dne spoustu hodin na podlaze. To je to místo, kde pobíhá, staví z kostek, jezdí autíčky  a dělá kotrmelce. Jakou tedy podlahu do dětského pokoje? Přírodní dřevo. Taková podlaha vytváří v interiéru přátelskou a útulnou atmosféru. Navíc je teplá, neboť dřevo výborně chrání před chladem. Navíc může dřevěná podlaha v dětském působit i jako akustický izolátor. Postačí, když je pod deskami položena vrstva izolačního materiálu. Díky tomu budou moci děti libovolně skákat a ani v paneláku nebudou rušit své sousedy.

DŘEVO PRO ALERGIKY

Podlaha vyrobena z umělých materiálů má elektrostatické vlastnosti, které přitahují nečistoty. Přírodní podlahové desky, na rozdíl od ní, nepřitahují prach ani roztoče, a proto se ideálně hodí pro alergiky.Barlinecká podlaha je vyrobena ze 100% dřeva. Díky tomu vypadá přirozeně a příjemně voní. Málokdo však ví, že dřevěná podlaha ionizuje vzduch. Vytváří tak v místnosti příznivé mikroklima a má pozitivní vliv na zdraví členů domácnosti.

DŘEVĚNÁ PODLAHA V DĚTSKÉM POKOJI – PÉČE A RENOVACE

Přírodní podlahu v dětském pokoji lze snadno udržovat v čistotě – stačí ji pouze povysávat. Větší nečistoty lze odstranit vlhkým hadříkem.  Podlahu v dětském pokoji je vhodné naimpregnovat, aby tak získala dodatečnou ochranu proti vlhkosti. Vhodný přípravek zadrží případnou kapalinu na povrchu podlahy, kterou na ni může dítě vylít. Pro údržbu podlahových desek je nejlepší použít přípravek doporučený výrobcem. Další výhodou dřevěné podlahy v dětském pokoji je snadná renovace. Během let intenzivního používání se desky mohou poškrábat a ztratit lesk. Naštěstí se snadno obnovují. K tomuto účelu stačí podlahu ošetřit vhodným renovačním prostředkem. Pokud je deska silně poškozena, může být zbroušena a znovu pokryta olejem nebo UV lakem.