fbpx

LAKOVANÁ PODLAHA

Lakované podlahové desky uživatelé velmi oceňují. Jsou krásné a odolné a snadno se udržují v čistotě. Barlinecké kolekce podlah zahrnují lakované podlahy v různých stylech s jedním nebo třemi pásy dřevěných lamel na desce. Všechny jsou 100% vyrobeny ze dřeva. Spodní dvě vrstvy jsou křížově uspořádány a jsou z jehličnatého dřeva. Horní vrstva je z tvrdého listnatého dřeva. Již ve fázi výroby je podlaha pokryta vysoce kvalitním lakem o různé úrovni lesku. Díky tomu lze podlahu užívat ihned po pokládce, aniž byste museli provádět jakékoli další úpravy. Všechny lakované a naolejované podlahové desky lze instalovat na podlahové topení.

LAKOVANÁ PODLAHA – KRÁSNÁ A PRAKTICKÁ

Lak na podlahu dodává deskám styl a zvýrazňuje krásnou kresbu dřeva. V případě podlahy merbau jí dodává také zlatý lesk. Lakované podlahové desky jsou ideální pro pokládku v obytných místnostech a ve veřejných budovách. Lakované podlahové desky jsou ideální pro aranžaci v různých stylech. Zvláště je doporučujeme do klasického nebo moderního interiéru. Můžete si také snadno vybrat takové lakované podlahové desky, které se podobají těm pokrytým přírodním olejem. Takové podlahy stojí za to zvolit pro aranžaci v rustikálním i industriálním stylu.

Lakované podlahové desky jsou relativně odolné vůči poškození. Nicméně na  místech s velkým provozem a v důsledku intenzivního užívání mohou ztratit svou dřívější nádheru. Proto je velmi důležité řádně o ně pečovat a pravidelně je ošetřovat přípravky z nabídky Barlinka.

LAKOVANÁ NEBO OLEJOVANÁ PODLAHA?

Pravděpodobně každý, kdo přemýšlí o Barlinecké podlaze, má vážné dilema – olejovanou, nebo lakovanou podlahu? Obě řešení mají své výhody. Lakovaná podlaha se především snadněji používá a nevyžaduje příliš častou odbornou péči. Desky podlahy jsou pokryty vrstvou laku, který zabraňuje pronikání prachu do struktury dřeva. Díky tomu se také snáze udržují čisté a jsou odolnější vůči nečistotám. Lakované podlahy jsou bohužel velmi náchylné k poškrábání a poškození. Nelze je také opravit lokálně – jediným řešením je renovovat celou podlahovou plochu nebo vyměnit jednotlivé poškozené desky.

Olejované podlahy si zachovávají svou nejvyšší kvalitu pouze tehdy, jsou-li pravidelně ošetřeny vrstvou oleje, která je dále zušlechťuje. Díky tomu vypadají po mnoho let krásně a nevyžadují broušení. Olej navíc maskuje drobné nedostatky. Olejovaná podlaha je také vhodná  pro alergiky, protože nepřitahuje prach.

LAKOVANÉ PODLAHY V KOLEKCÍCH BARLINKA

Nabídka Barlinka zahrnuje velmi široký výběr lakovaných podlahových desek. Jsou dostupné ve všech kolekcích v širokém výběru vzorů a barev. Lakované podlahy se povrchově upravují různými způsoby – na vysoký lesk, matný lak, polomatný lak a profesionální lak. Podlahy mají různé množství suků a charakteristickou kresbu dřeva, která může být více nebo o něco méně viditelná.

 

Lakované podlahy Barlinka mohou být dubové, bukové, jasanové, nebo z dřeva sapelly, jatoby nebo merbau. Nejoblíbenější je dubová lakovaná podlaha, která je nejen krásná, ale také univerzální a opravdu odolná.

RENOVACE BARLINECKÉ PODLAHY – JAKÝ LAK NA PODLAHU?

Renovace lakované podlahy spočívá v obroušení opotřebovaných vrstev a nanesení nové vrstvy laku. Jedná se o činnost, která vyžaduje odborné znalosti, proto stojí za to ji ponechat odborníkům. K renovaci podlahy by se měl vždy použít lak na dřevěnou podlahu.