fbpx

MERBAU PODLAHA

Merbau podlaha zaujme intenzivními barvami, které zrají v čase. Tmavé dřevo získává  vlivem slunce a dalších atmosferických podmínek jedinečný charakter. Vrstvená deska s nášlapnou vrstvou merbau má krátce po výrobě žlutohnědou barvu, která časem ztmavne. Velkou výhodou podlah merbau je působivá kresba dřeva a dekorativní jádro se zlatými akcenty.

EXOTICKA PODLAHA MERBAU

Podlahové desky Merbau jsou vyrobeny ze 100% dřeva. Spodní dvě vrstvy jsou vyrobeny z jehličnatého dřeva a horní vrstvu tvoří pečlivě vybrané dřevo z exotického listnatého dřeva. Merbau je druh běžně používaný v nábytkářství a dalších průmyslových odvětvích souvisejících s dokončováním interiérů, např. při výrobě schodů, podlah a desek. Je ceněn nejen pro své estetické vlastnosti, ale také pro svou rozměrovou stabilitu a vysokou mechanickou pevnost.

MERBAU PODLAHA – STYLY, V NICHŽ VYUŽIJETE JEJÍ KRÁSU

Tmavá podlaha s působivým zlatavou kresbou dřeva je skvělou volbou pro návrhářské aranžace. Je ideální pro minimalistické interiéry. Bude také skvěle vypadat v pokojích vyzdobených v eklektických, exotických a art deco stylech. Podlahy Merbau jsou také skvělým nápadem pro dokončení interiérů kanceláří a knihoven. Jejich jedinečný charakter dodá interiéru styl a eleganci.

 

Zajímavým způsobem, jak vytvořit fascinující podlahu, je kombinace dvou druhů dřeva – světlého a podlahových desek merbau. Jedná se o zajímavý způsob, díky kterému můžete nejen zkrášlit místnost, ale také opticky rozdělit prostor, například v loftech.

 

K jakým stěnám a k jakému nábytku se nejlépe hodí podlaha merbau? Tmavá prkna krásně ladí s bílou a jemně béžovou, což  místnost opticky zvětšuje. Lze ji také hezky kombinovat s tapetami s geometrickými vzory. Na podlahy merbau by měl být umístěn světlý nábytek. Kontrast zvýrazní jejich plnou krásu.

PODLAHY MERBAU V NABÍDCE BARLINKA

Podlahové desky Merbau naleznete v kolekci Life. Můžete si vytvořit velmi dekorativní podlahu ze 100% pravého dřeva. Má tmavou barvu a dekorativní kresbu s jemně zlatavou barvou, která je zpestřena několika málo suky. Na deskách jsou dekorativně rozprostřeny tři lamely. Podlahy Merbau z řady Life trochu připomínají tradiční parkety.

 

Krása podlahových desek merbau z kolekce Barlinka je zvýrazněna vrstvou profesionálního laku, který zdůrazňuje kresbu dřeva a je velmi odolný proti oděru. Vrstva laku se nanáší již ve fázi výroby, díky čemuž podlaha merbau po pokládce nevyžaduje další úpravy.

 

Nabídka Barlinka zahrnuje lišty merbau různých výšek a profilů. A co víc, existují také podlahové desky vyrobené z jiných druhů tmavého exotického dřeva – jatoby a sapely.

 

MERBAU PODLAHA – PÉČE A RENOVACE

Dřevěné desky merbau by měly být běžně především vysávány. Chraňte je před navlhnutím a před nadměrným působením vlhkosti. Větší nečistoty lze smýt speciálním přípravkem určeným k péči o lakovanou Barlineckou podlahu. Čas od času stojí za to nanést na podlahu merbau protektory, které ji dají nový lesk a ochrání ji před pronikáním prachu. Přípravky stačí nalít na vyčištěnou Barlineckou podlahu a rozetřít mopem.