fbpx

DŘEVĚNÉ FRÉZOVANÉ LIŠTY

Frézované dřevěné lišty jsou efektním doplňkem pro podlahu z přírodních dřevěných desek. Vypadají skvěle v klasickém aranžmá a jemný dekor dodává místnostem specifický charakter. Dobře vypadají i v anglickém, retro, provensálském, rustikálním nebo skandinávském stylu interiéru. Frézované soklové lišty je třeba sladit s barvou podlahy. V odvážnějších aranžacích můžete zkusit kombinovat dva kontrastní odstíny, např. bílá frézovaná lišta efektně oživí tmavou Barlineckou podlahu.

listwy-drewniane-frezowane

Nabídka společnosti Barlinek zahrnuje lišty o délce 2 200 mm, které lze snadno zkráti. Jsou k dispozici v různých výškách a profilech. Všechny frézované lišty jsou vyrobeny ze 100% měkkého dřeva a jsou odýhovány přírodními dýhami. V prodeji jsou také bílé frézované lakované lišty a frézované dřevěné lišty hodící se k lakovaným i olejovaným podlahám. Široká škála produktů z hlediska barev a rozměrů umožňuje najít a vybrat si tu ideální lištu. Sortiment dekorů lišt zahrnuje mj.: dub, jasan, buk a merbau.

listwa-frezowana

Všechny dřevěné lišty frézované zevnitř mají dvě vyfrézované drážky, což umožňuje estetickou a jednoduchou montáž pomocí montážní spony, kterou nabízí Barlinek. Dokončení pokládky podlahy frézovanými lištami je opravdu jednoduché a vyžaduje pouze základní nářadí. Určitě si s tím poradí i začínající kutilové. Dodatečná drážka ve spodní části lišty umožňuje zakrýt anténní nebo telefonní kabely.

Nejdůležitější funkcí frézovaných lišt je úplné zakrytí dilatačních spár. Navíc také zabraňují pronikání prachu pod povrch podlahy i poškrábání nebo znečištění stěn, ke kterým by mohlo dojít při užívání podlahy.