fbpx

DILATAČNÍ LIŠTA

Podlahové dilatační lišty jsou produktem, který se vyznačuje vysokou kvalitou a hezkým zpracováním. Skládají se ze 100% měkkého dřeva, které je malované, foliované nebo potažené přírodní dýhou. Nabídka Barlinka zahrnuje dilatační lišty v různých dekorech, mj. v odstínech dubu, buku a jasanu. Jsou nabízeny v lakovaném nebo olejovaném provedení.

DILATAČNÍ LIŠTA
Dřevěná podlaha vlivem změn teploty a vlhkosti mění své rozměry, byť minimálně. Z tohoto důvodu je potřeba při pokládání desek Barlinka v místech kontaktu se stěnou a jinými překážkami ponechat dilatační spáru minimálně 10 mm. Dilatační lišta se používá k jejich zamaskování. Má také estetickou funkci a vytváří efektivní rámec pro podlahu z dřevěných desek. V současné době jsou v interiérovém designu módním trendem kombinace, ve kterých jsou bílé podlahové dilatační lišty kombinovány s podlahou v barvě dřeva. Dalším úkolem dilatační lišty je ochrana stěny před poškrábáním a zabránění pronikání prachu pod povrch dřevěných desek

Důležitou výhodou dilatačních lišt Barlinka je snadná instalace. Ta by měla začít připevněním nástěnných svorek nabízených výrobcem ke zdi. Pak už jen stačí vtlačit je do dilatační lišty – ta má malé vyfrézované drážky, které dokonale zapadají do svorky. Stojí za zmínku, že dilatační lišty Barlinka se prodávají v délkách 2200 mm. Mohou však být snadno zkráceny tak, aby vyhovovaly vašim potřebám.