Doménu Barlinek.cz provozuje obchodní partner společnosti Barlinek S.A. a nejedná se výhradní komerční distribuci.

Kartáčované podlahy

Co je kartáčování? Pokud se povrchová vrstva dřeva opracuje kovovými kartáči, dojde k hlubšímu vydření měkčích letokruhů, zatímco tvrdší léta odolají. Tím se dosáhne krásně plastického povrchu, charakteristického pro přirozeně stárnoucí dřevo. Struktura je viditelná na první pohled, ale především se pozná hmatem. Kartáčováním získá podlaha patinu a vynikne krása dřeva.

Všechny kartáčované podlahy Barlinek jsou finálně ošetřeny matným lakem nebo přírodním olejem.

Kartáčované podlahy 

Kartáčované desky v naší nabídce

Sortiment Barlinek zahrnuje podlahové desky upravené kartáčováním z různých druhů pečlivě vybraného tvrdého dřeva. Mezi nimi je velmi oblíbený dub, který je k dispozici v různých barvách, např. bělený nebo šedý. Dále jsou v nabídce podlahy z kartáčovaného jasanu. Můžete vybírat mezi klasickými parketami, podélným parketovým vzorem nebo širokým jednopásovým vzorem v různých barevných odstínech od opravdu světlých přes přirozeně tónované hnědé až po velmi tmavé.


Instalace kartáčované podlahy 

Kartáčované podlahové desky se instalují stejným způsobem jako všechny ostatní podlahy Barlinek. Všechny desky jsou opatřeny zámkovými spoji, které fungují na principu jednoduchého zaklapávání a maximálně usnadňují montáž. Podlahy můžete pokládat plovoucím způsobem nebo celoplošně lepit. Jsou vhodné i pro pokládku na podlahové topení. 

 

První ošetření nově instalované podlahy

Všechny lakované podlahy Barlinek, včetně kartáčovaných lakovaných podlah, doporučujeme dodatečně ošetřit prostředkem Protektor Blask, který chrání kartáčované plochy a spoje mezi deskami proti prachu a nečistotám. 

K ochraně olejovaných podlah doporučujeme přírodní ošetřující prostředek Wax Care Plus.

 

Pravidelná údržba kartáčované podlahy

Stejné prostředky, jakými ošetřujeme podlahy ihned po instalaci, bychom měli používat také při pravidelném úklidu. Denně stačí podlahu jednoduše vysát. Na ulpívající nečistoty a skvrny použijte sadu Protektor pro lakované podlahy, nebo Magic Cleaner pro olejované podlahy.

 

Kam se nejlépe hodí kartáčovaná podlaha

Viditelně plastická struktura povrchu dřeva nejvíce připomíná staré prkenné podlahy. Říká si o ni tedy podlaha na chalupě, ve venkovských domech a všude tam, kde akcentujeme blízkost přírody. Dále se uplatní v interiérech, které zařizujeme v provensálském, skandinávském či vintage stylu.

Nezapomeňte, že sama podlaha je svým způsobem originální umělecké dílo a ve velkých místnostech (např. v loftech), kde ji sledujeme s odstupem a na velké ploše, dostává teprve šanci opravdu vyniknout!

 
  • Řadit dle:
  • 83 položek celkem

Stránka 1/3

Další produkty