Vybíráte u nás dřevěnou podlahu a chcete mít jistotu správného odstínu, struktury a kvality materiálu? Nechte si zaslat vzorek, který vám doručíme do 3 pracovních dnů.

Konstrukce

Dřevěné podlahy BARLINEK mají třívrstvou konstrukci, která je nejrozšířenějším typem dřevěných podlah. Konstrukci jednotlivých lamel tvoří dvě spodní vrstvy zajišťující stabilitu podlahy a vrchní vrstva tvořící pohledový dekor dřevěné podlahy. Všechny dřevěné podlahy BARLINEK mají tloušťku 14 mm a jsou vyráběny v různých šířkách a délkách.

 

Barlinecké prkno je známo i jako "vícevrstvá podlahová lamela". Technologie a konstrukce podlahy pochází ze Skandinávie. Častým problémem masivní dřevěné podlahy je, že pod vlivem změn vlhkosti vzduchu „pracuje“. To znamená, že se mohou objevit trhliny ve dřevě, vrzání podlahy nebo její nabobtnání. Skandinávci však vytvořili produkt, který spojuje krásu přírodního dřeva a eliminuje jeho nedostatky při změně vlhkosti. Jedná se o „vícevrstvou desku“, která je složena ze tří vrstev. Výsledkem je účinné řešení, které odolává vlhkosti a dává podlaze možnost použití na podlahové vytápění.

barlinecke-prkno

 

Ochrana dřeva

Lakovaní vytvrzený UV zářením nebo olejování (oxidační nebo UV).

 

Vrchní vrstva

Tvoří nášlapnou pohledovou vrstvu podlahové desky, která je vyrobena z listnatých dřevin např. dub, buk, jasan, javor, spella, jatoba, merbau. Vrchní vrstva může být jednolamelová, třílamelová nebo šestilamelová.

 

Střední vrstva

Je umístěna mezi vrchní a spodní deskou. Je vyrobena z jednotlivých lamel jehličnatého dřeva (např. borovice), které jsou vůči vrchní a spodní vrstvě kolmo. Úkolem střední vrstvy je zajištění konstrukční stability celé desky.

 

Spodní vrstva

Je kontaktní s podkladem. Je vyrobena z lamel jehličnatého dřeva (např. borovice), které jsou rovnoběžné s vrchní vrstvou.

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich ochranou a zpracováním.