fbpx

NÁVOD K POKLÁDCE KLASICKÉHO STROMEČKU LEPÍCÍM ZPUSOBEM

POKLÁDKA KLASICKÉHO STROMEČKU LEPENÍM

Klasický stromeček je podlahový vzor, který dodá eleganci a prestiž každému interiéru. V kolekci Pure Classico Line najdete podlahové desky, které vám umožní uspořádat dřevěnou podlahu do klasického stromečku. Jsou k dispozici ve dvou rozměrových variantách: 725 mm dlouhé a 130 mm široké a 660 mm dlouhé a 110 mm široké
Díky použití spoje Barclick na dlouhé hraně a jedinečného zámku Crosslock na krátké straně je pokládka klasického stromečku jednoduchá a snadná a nevyžaduje použití pravého a levého prkna, jako v případě tradičních parketových podlah. Podlahové desky jsou chráněny matným lakem nebo přírodním olejem. Klasický barlinecký stromeček se vyznačuje různou intenzitou charakteristik dřeva a struktura každé desky byla zvýrazněna kartáčováním jejího povrchu.

Klasický stromeček Barlinka, stejně jako ostatní dřevěné podlahy pokládané tradičním způsobem, je třívrstvá deska, která je vhodná pro podlahové topení, vodní i elektrické, jehož topná tělesa jsou zapuštěna do potěru.

Pokládka podlahy lepením k podkladu by měla být svěřena profesionální podlahářské firmě. Montáž podlahy svépomocí může poškodit desky, zašpinit parkety lepidlem a způsobit chyby v pokládce. Nelze použít rozpouštědlová a disperzní lepidla. Pro dřevěné vrstvené podlahy vyrobené továrním způsobem se doporučují jednosložková lepidla, jako jsou: PU (polyuretan), MS (silan), MSP (MS polymer).

DŮLEŽITÉ: při pokládce je třeba lepit všechny desky na čelním spoji pomocí vodotěsných lepidel třídy D3. Nesmí se používat lepidla na vodní bázi. Desky přilepené k podkladu by měly být během zasychání lepidla zatíženy, například za pomocí balíků s deskami