Doménu Barlinek.cz provozuje obchodní partner společnosti Barlinek S.A. a nejedná se výhradní komerční distribuci.
Dne 03.05.2023 je vzorková prodejna uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Dřevěné podlahové lišty

Podlahové dřevěné soklové lišty BARLINEK jsou určeny k vytvoření elegantního a plynulého  přechodu mezi podlahou a stěnou. Doporučujeme kupovat vždy originální podlahové lišty BARLINEK vyrobené 100% ze dřeva a v designu, který koresponduje se samotnou podlahou. Podlahové lišty dělíme dle designu na tři druhy.

Podlahové dubové lišty na sokl.

 

V barvě dřeva či podlahy

Základním materiálem lišty je smrkové či borové masivní dřevo, které je odýhováno tvrdými dřevinami (dub, buk, jasan) a dále dobarveno do stejných odstínů jako podlahy.

 

Bílé s možností dodatečného přebarvení

Dalším typem jsou bílé lišty s označením PW, které jsou upraveny nátěrem bílé barvy, které je možné dodatečně přebarvit jinou barvou podle individuálního výběru.

 

Bílé foliované

Bílé foliované lišty nelze dále přebarvovat. Jejich bílý design je konečnou úpravou.

 

mnoho profilů s možností skrytí kabelů

podlahova-lista-detailLišty všech designů jsou vyráběny v různých profilech. Zadní vyfrézovaný profil lišty dává možnost skrytí anténních nebo telefonních kabelů.

 


Estetické i praktické

Instalace lišt v interiérech má dva důvody: estetický a praktický.

Po estetické stránce při výběru kalkulujeme s tím, že lišty v barvě podlahy působí jinak, než lišty v barvě stěn. Bílá lišta se výborně uplatní tam, kde je potřeba oddělit dvě výrazně barevně odlišné plochy. O optických efektech světlých a tmavých podlah si přečtěte na našem blogu.

Po technické stránce je lišta nutná k zakrytí dilatačních spár po obvodu místnosti a v neposlední řadě může skrýt kabely slaboproudých rozvodů, které obvykle vedou kolem místností od spotřebičů k zásuvkám.

Pro bezchybný výsledný dojem z podlahy je potřeba vyřešit konce, prahy, přechody mezi dřevěnou podlahou a navazující krytinou a zakrytí dilatačních spár. Tomu všemu slouží sada speciálních lišt uzpůsobených konstrukčně i designem.

 

Jak na montáž podlahových lišt

Podlahovou lištu instalujte po obvodu místnosti a kolem všech pevných vstupů do podlahy. Je třeba pečlivě měřit, zvládnout vytváření vnitřních a vnějších rohů a ukončování lišt např. kolem dveří. Podrobný návod k montáži najdete zde.

 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 82 položek celkem

Stránka 1/3

Další produkty