fbpx

PÉČE O PODLAHU POKRYTOU PŘÍRODNÍM OLEJEM

PÉČE O PODLAHU POKRYTOU PŘÍRODNÍM OLEJEM

Přírodní olej proniká do struktury dřeva, impregnuje a chrání jej před vlhkostí a zvýrazňuje charakteristiky dřeva viditelnějším způsobem než UV olej.

JAK CHRÁNIT A PŘEDCHÁZET POŠKOZENÍ?

Při užívání dřevěných podlah Barlinek ať už lakovaných nebo olejovaných je třeba pamatovat na několik zásad, která pomáhají předcházet poškození: za prvé je třeba je chránit a předcházet jejich poškození.

Každodenní
péče!

Pozor
na vodu!

Používejte
hadr!

Používejte
podložky
pod nábytek!

Nepoužívejte
boty na
vysokém podpatku!

Nepokládejte ve
ve vlhkém
prostředí!

Používejte

JAK CHRÁNIT?

Olejovaná podlaha vyžaduje každodenní péči, pro kterou se doporučuje používat speciální prostředky určené pro tuto péči:

WASH CARE

Koncentrát určený pro každodenní péči o olejované podlahy.

Koncentrovaný čisticí prostředek na dřevěné podlahy s rostlinnými mýdly a přírodními přísadami.Čistí důkladně a nezanechává šmouhy. Osvěžuje a chrání podlahu před nečistotami.

POUŽITÍ:

Nařeďte 100 ml (přibližně 3 uzávěry) v 5 l vody. Mytí vlhkým mopem.

Vydatnost cca 150 m2 / 1 l.

WAX CARE PLUS

Prostředek pro první a občasnou péči o dřevěné podlahy.

Tekutý prostředek k ochraně a konzervaci dřeva na bázi přírodních surovin. Pravidelná údržba dřevěný povrch chrání,regeneruje

a konzervuje.

Doporučuje se aplikovat ihned po instalaci podlahy.

POUŽITÍ:

Nalijte prostředek na podlahu a rovnoměrně ho rozetřete hladítkem nebo čistým hadříkem. Pak necháme asi 30 minut vsakovat.

Vydatnost cca 100 – 110 m2 / 1 l.

MAGIC CLEANER

Přípravek pro intenzivní čištění všech dřevěných a korkových povrchů pokrytých olejem, voskem nebo lakem. Odstraňuje nečistoty, mastnotu, nikotin a starou vrstvu ošetřovacích prostředků.

POUŽITÍ:

Zředěný roztok (poměr 1:10)  rovnoměrně nanést na podlahu mopem nebo bavlněným hadříkem. Po 5 – 20 minutách odstranit uvolněné nečistoty čistým hadříkem. Poté povrch 2 až 3krát opláchněte čistou vodou. Jakmile je podlaha zcela suchá, naneste na ni ošetřující přípravek Wax Care Plus.

Vydatnost cca 100 m2 / 1 l.

Ošetřující mýdlo – Wash CareOšetřující přípravek – Wax Care PlusČistící přípravek – Magic Cleaner
Stupeň intenzity provozuPrůběžné čištěníObbčasná péče

Intenzivní čištění

Podlahy v místnostech s malou intenzitou provozu např. obývací pokoje, ložnice

každých 5-7 dnů

každých 6-12 měsíců

dle vizuálního posouzení

Podlahy v místnostech se střední intenzitou provozu např. schody, chodby,kancelářekaždých 3-5 dnůkaždých 3-6 měsícůDle vizuálního posouzení
Podlahy v místnostech s velkou intenzitou provozu např. restaurace, obchody, školykaždých 1-3 dnů1-2 krát měsíčněDle vizuálního posouzení

 

DŮLEŽITÉ: podlaha by měla být ošetřována pouze prostředky k tomu určenými.

Použití ošetřovacích a čisticích prostředků na podlahy naolejované přírodními oleji od jiných výrobců než je Barlinek může mít za následek výskyt skvrn, změnu barvy barevných i bezbarvých podlah a výraznou změnu kluzkosti a lesku. Při použití přípravků jiných výrobců není společnost Barlinek odpovědná za následné účinky jejich použití.

Všechna doporučení týkající se četnosti čištění a údržby podlah jsou orientační a závisí na intenzitě jejich skutečného užívání. Z těchto důvodů nemohou představovat nároky na záruční reklamaci. Nanesený písek a rozlité kapaliny mají velmi negativní vliv na podlahu a musí být ihned odstraněny. Důkladné čištění pomocí přípravku Magic Cleaner Barlinek by mělo být prováděno zřídka a může být výrazně časově odloženo díky pravidelnému čištění, které udržuje podlahu v dobrém stavu.

ZOBACZ FILM INSTRUKTAŻOWY: