fbpx

STYL ART DECO. MODERNĚ, ELEGANTNĚ A NA ÚROVNI

Interiéry ve stylu art deco se vyznačují funkčností, elegancí a harmonií. Přes viditelné odkazy na klasické formy a motivy, aranžace vypadají moderně. Nemohou zde chybět i luxusní nadčasové materiály..

styl art deco
Styl art deco se zrodil v meziválečném období. Byla to reakce na přísnou estetiku secese. Jeho prvky měly být nejen užitečné, ale také krásné. Spojily se v něm staré styly a modernost. Velmi důležité přitom bylo pečlivé vyrábění předmětů, které byly často zdobeny zlacením nebo slonovinou, což vedlo k jejich vysoké ceně.

styl art deco
Dominantními barvami v aranžacích stylu art deco jsou výrazné barvy. Je zde plno kontrastů, z nichž nejoblíbenější jsou kombinace černé a bílé. Nejčastěji používanými materiály v interiérovém designu tohoto stylu jsou ušlechtilé dřevo, mramor, nikl a barevné sklo. Stěny mohou být natřeny bílou nebo barevnou barvou nebo pokryty vzorovanou tapetou. Navíc mohou být zdobeny ozdobnými lištami. Podlaha je obvykle obložena mramorem, ale osvědčují se i desky v přírodní barvě, nejvíce ty, které mají malé množství charakteristik dřeva. Lakované podlahy s vysokým leskem se dobře hodí do obývacího pokoje s dekorativním krbem. Díky těmto prvkům bude mít celý interiér jedinečný charakter.

styl art deco
Art deco nábytek je velmi stylový. Jeho tvary mají obvykle klasické formy, i když existují i části nábytku odkazující na modernější umělecké trendy, např. kubismus. Nalezneme zde mnoho krásného a praktického víceúčelového vybavení, jako jsou pohovky a postele s policemi nebo multifunkční soupravy. Mezi odpočinkovým nábytkem musí mít své místo i pohodlné klubové křeslo. V pokojích se mohou nacházet také dekorativní stolky a příborníky nebo bufety na soklích.

Art deco doplňky jsou především uměním. V ideálním případě by interiéry měly zahrnovat také plakáty, obrazy a sochy. Dobře se zde budou vyjímat i hodiny a předměty z dekorativního skla. V místnostech nesmí chybět knihy a nápadité dekorace, které by měly být umístěny na policích a na deskách stolu.