fbpx

PODLAHA V KUCHYNI

Je dřevěná podlaha v kuchyni dobrý nápad? Mnoho lidí si klade otázku, zda přírodní dřevo vydrží v místnosti, kde je spousta páry, vlhkosti a nečistot. Rozptýlíme tyto obavy. Dřevěná podlaha v kuchyni nejen krásně vypadá, ale je i praktická.

VNITŘEK Z DUŠÍ

Kuchyně je místem, které je srdcem domova. To je místo, kde se každý den setkává celá rodina, aby si našla pár chvil popovídat si při společném jídle. Často je to jediná příležitost být na chvíli spolu. Proto je vnitřní uspořádání kuchyně velmi důležité. Je dobré, když je místnost nejen praktická, ale také stylová. Z tohoto důvodu se na podlahu kuchyně stále častěji pokládá přírodní dřevo, což je dobrá alternativa k dlaždicím. Je velmi univerzální a dobře se osvědčuje  v klasickém i moderním stylu interiéru. Dřevěná podlaha v kuchyni vypadá velmi efektně, příjemně voní a je příjemná na dotek. Můžete po ní chodit i bosí při přípravě líné ranní víkendové kávy.

IMPREGNACE DŘEVĚNÉ PODLAHY V KUCHYNI

Je dřevěná podlaha v kuchyni odolná vůči působení vlhkosti? Ano, pokud je ovšem správně naimpregnována. Přírodní podlahové desky lze zakonzervovat, aby se snížilo povrchové napětí na jejich nášlapné vrstvě. Díky tomu se nebudou poškozovat vlivem  páry a voda, která se na ně vylije, se bude chovat jako rtuť a snadno se odstraní. Kvůli co nejlepší ochraně desek v kuchyni je třeba o podlahu pečovat podle pokynů výrobce (konzervační přípravek by se měl v obytných místnostech nanášet jednou za několik měsíců). Důležité je si uvědomit, že nejlepšími dřevěnými deskami do kuchyně jsou ty, které jsou vyrobeny z tvrdých druhů dřeva, například z jasanu. Stojí za zmínku, že desky v kuchyni by měly být především vysávány. Větší nečistoty z nich lze odstranit vlhkým hadříkem s přídavkem vhodného ošetřujícího přípravku, který je  určen pro daný typ podlahy.

JAK POLOŽIT PODLAHOVÉ DESKY V KUCHYNI?

Dřevěná podlaha v kuchyni má vliv na tvar místnosti. To, jak vnímáme interiér, závisí na směru pokládky desek. V ideálním případě by měla být dlouhá hrana desek položena rovnoběžně s oknem. Pokud je jich v místnosti několik, položte desky ve směru slunečních paprsků. Při pokládce desek v kuchyni, kde je jedna stěna delší než 8 m, by měly být dřevěné desky položeny podél delší strany místnosti.