fbpx

FRANCOUZSKÝ STROMEČEK (CHEVRON) – PODLAHA S NADČASOVÝM VZOREM

Kdysi desky položené do vzoru francouzského stromečku kralovaly a zkrášlovaly  krásné místnosti vil a paláců. Dnes se tento vzor vrací a prožívá svou renesanci. Lamely seřezané pod úhlem 45 stupňů vytvářejí efektní kompozici, která dodává interiéru lehkost a eleganci.

Francouzský stromeček

CO JE TO FRANCOUZSKÝ STROMEČEK?

Francouzský stromeček (chevron) je velmi populární. Tento typ podlahy představuje skvělý způsob, jak změnit interiér. Pravé dřevo, jedinečný charakter a dokonale seřezané lamely to jsou důvody, proč francouzský stromeček vždy zůstane nadčasovým vzorem. Francouzský stromeček se liší od klasického stromečku způsobem uspořádání lamel. V případě klasického stromečku používáme lamely stejných rozměrů, které jsou uspořádány tak, aby se strana jedné lamely v pravém úhlu setkala s delší stranou druhé lamely. Francouzský stromeček připomíná tvarem hrot šípu. Je to tak proto, že boční strana lamely je seřezána pod úhlem 45 stupňů. Velikost a barva francouzského stromečku mají vliv na konečný vzhled interiéru. Díky širokému výběru si pro sebe něco najdou i ti nejnáročnější zákazníci. Dřevěná podlaha může mít různé barvy a různé množství charakteristik přírodního dřeva a její krásu lze zvýraznit povrchovou úpravou olejem nebo lakem. Podlahy z přírodních materiálů budou členům domácnosti sloužit jistě mnoho let. Francouzský stromeček je dobrou volbou nejen pro byty, ale také pro hotely nebo restaurace

JAK ZAŘÍDIT INTERIÉR S VZOREM FRANCOUZSKÉHO STROMEČKU NA PODLAZE?

Způsob, jakým vnímáme prostor, je do značné míry ovlivněn podlahou. Francouzský stromeček je velmi dekorativní a určitě přitahuje pozornost. Pro jaké styly je taková dřevěná podlaha vhodná? Francouzský stromeček je dobrou volbou pro klasické retro interiéry. Hodí se k těžkému nábytku, záclonám a kobercům. Za úvahu stojí také moderní interiér, který zkrášlí přírodní podlaha. Francouzský stromeček se dobře hodí k minimalistickému nábytku na vysokých nohách. Dokonale zapadne do skandinávského, provensálského nebo minimalistického stylu.