Vybíráte u nás dřevěnou podlahu a chcete mít jistotu správného odstínu, struktury a kvality materiálu? Nechte si zaslat vzorek, který vám doručíme do 3 pracovních dnů.

Jak se starat o dřevěnou podlahu?

Rozhodujícím faktorem pro životnost dřevěné podlahy je kromě způsobu jejího užívání především údržba. Ta není náročná, přesto má svá pravidla. Jak tedy o podlahu pečovat, aby i po letech vypadala pěkně a jako nová?

Údržba dřevěné podlahy

 

Pozor na písek a chemické nečistoty

Snažte se zabránit zavlečení hrubých nečistot do interiéru. Kamínky, písek a zbytky posypové soli zanesené do předsíně na podrážkách mohou mít za následek drobné škrábance a mapy na povrchu podlahy. Proto je vhodné položit před dveře rohožku, na níž si každý příchozí očistí obuv. Filcové podložky na nohách židlí, stolů a dalšího nábytku účinně zabraňují poškrábání podlahy. U pohyblivého nábytku je žádoucí podložky pravidelně měnit, aby byly, pokud možno čisté. Kancelářské židle se už dnes vyrábějí s měkčenými kolečky na dřevěné podlahy, přesto doporučujeme pod všechny tyto židle umístit ochrannou podložku. Podlahu ohrožují i příliš špičaté podpatky.

 

Úklid

Podlahu udržujte čistou. Není to nic těžkého, většinou bude naprosto stačit vysavač. Vysávejte nasucho hubicí měkkým kartáčem, nebo takovým nástavcem, který po podlaze nejezdí tvrdou plastovou částí. Tam, kde je větší provoz a bude potřeba mokrý úklid postupujte tak, abyste podlahu zbytečně nepromáčeli. Hadr nebo mop vždy dostatečně vyždímejte, po vytření by neměly nikde zůstat loužičky. Po vlhké podlaze nechoďte, dokud úplně neuschne.

 

Speciální úklidové prostředky

Při vytírání přidávejte do vody některý z čistících prostředků na dřevěné podlahy, liší se podle určení:

na lakované nebo na olejované podlahy a také podle stupně znečištění podlahy: pro běžné denní mytí, nebo pro intenzivní čištění silných nečistot. Jednou za čas je dobré ošetřit povrch ještě ochranným regeneračním čističem proti prachu a nečistotám. Prostředky na lakované a olejované podlahy prosím nezaměňujte, mají odlišné chemické složení.

Zejména na olejovaných podlahách by se nevhodná údržba projevila poměrně rychle. Aby byl zachován jejich sametový vzhled, nesmíte používat prostředky, které by povrch vysoušely. Protože by se experimenty s čistidly nemusely vyplatit, doporučujeme používat vždy jen prostředky doporučené výrobcem. 

 

Silné znečištění na malé ploše odstraňujte neředěným přípravkem naneseným na hadřík a následným vytřením. Případně můžete použít lihový či benzínový čistič.

 

Tip zkušených hospodyněk: rozšlapanou žvýkačku pomůže odstranit mrazicí sprej.

 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 6 položek celkem

Stránka 1/1

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich ochranou a zpracováním.