UPOZORNĚNÍ: Z důvodu nedostatku vstupních surovin na evropském trhu, jsou dodací lhůty podlah Barlinek delší než 14 dní od objednávky. Prosíme tedy o včasnou poptávku podlah, abychom Vám zaručili požadovaný termín dodání. Děkujeme za pochopení.

Olejované podlahy

Olejované podlahy

Povrch podlahy je nutné ošetřit a konzervovat, aby podlaha vydržela dlouhá léta neporušená. To lze buď lakem nebo speciálním olejem. Pár let trvalo, než se olejování dřevěných podlah prosadilo, ale poslední dobou dávají zákazníci olejovaným podlahám před lakovanými přednost. Proč? Ukázalo se, že při napuštění povrchové vrstvy olejem získá povrch nejen mechanickou odolnost, ale také krásný sametově matný vzhled.

U podlah uvádíme, zda jsou ošetřeny oxidačním nebo UV olejem. Zde si přečtěte o rozdílech.

Podlahy se snadno udržují, a to za pomoci mycího prostředku na olejované podlahy. Přikupte k podlaze i mýdlový čistič pro běžné mytí. Doporučujeme nákup originálních čistících přípravků Barlinek.

V doporučených intervalech, nejméně jednou, ale spíše dvakrát ročně podlahu znovu ošetřete olejem. Postup je snadný: podlahu je potřeba předem umýt a nechat pořádně uschnout. Na čistou podlahu pak aplikujte vrstvu oleje, kterou rozetřete stěrkou. Po půlhodině případné zbytky oleje rozetřete hadříkem. Na video s podrobným návodem se můžete podívat v této kapitole (odkaz)

Olejované podlahy se nehodí do příliš namáhaných prostor a jsou náročnější na údržbu, než lakované, ale velmi snadno se renovují, lze je až 3 x zbrousit.

 
  • Řadit dle:
  • 34 položek celkem

Stránka 1/2

Další produkty