fbpx

SKANDINÁVSKÝ STYL – MINIMALISMUS S DOBRÝM VKUSEM

Světlé a prostorné interiéry jsou doménou skandinávského minimalismu. Místnosti jsou plné světla a okna nezaclání těžké závěsy. Vládne jim funkčnost a prostor je vybarven tlumenými barvami a přírodními materiály. Právě zde modernost dokonale ladí s detaily, což činí interiér jedinečným

Při aranžování interiéru ve skandinávském stylu byste se měli především dbát na promyšlené uspořádání prostoru. V tomto typu uspořádání převládá nízký nábytek, který svým tvarem nemůže dominovat místnosti. Většina zařízení je obvykle v bílé barvě a vybavení je zdobeno barevnými akcenty, jako je např. modrá židle nebo žluté křeslo, které umožnňují rozlišit ty nejcharakterističtější z nich. Interiéru dodávají výraz barevné polštáře i moderní grafika a kresby. V místnostech se severskou duší není místo pro tretky, ale lze zde najít stylové maličkosti odkazující na skandinávskou kulturu a faunu.

Styl Skandynawski

Stěny domů ve skandinávském stylu jsou obvykle v tlumených barvách, jako je bílá, šedá a hnědá. V mnoha aranžacích jsou předěleny prostory pokrytými květinovými tapetami. Je důležité, aby místnost ve skandinávském stylu byla co nejvíce osvětlena přirozeným světlem. Proto jsou okna obvykle bez závěsů a záclon, ale jsou zakryta lehkými roletami. Na druhou stranu je umělé osvětlení navrženo tak, aby osvětlovalo místa, kde se obvykle odehrává život. Závěsné lampy ve skandinávském stylu jsou obvykle vyrobeny z kovových slitin a přírodních materiálů. Kromě syrových stropních svítidel industriálního charakteru najdete ve skandinávském stylu i stínidla z textilu, papíru nebo dřeva.

styl skandynawski we wnętrzu

Důležitou součástí uspořádání ve skandinávském stylu je podlaha, která musí být nutně vyrobena z přírodních desek. Olejované dřevěné podlahové desky jsou obvykle v přirozených světlých barvách nebo odstínech bílé. Barvy, které dobře ladí s designem skandinávských interiérů, jsou: dub Delicious molti, jasan Milkshake grande nebo dub Almont grande.

styl skandynawski w wnętrzy

Skandinávský styl umožňuje návrhářům popustit uzdu fantazii. V interiérech vyzdobených tímto stylem často získává nový život starý nábytek a předměty. Zajímavým prvkem korunujícím výzdobu světlého a prostorného interiéru může být například skleněná kancelářská skříň, která se po renovaci promění v efektní lehkou vitrínu. Do tohoto typu aranžace také dobře zapadne velké měkké křeslo nebo hodiny se starým nádechem.

styl skandynawski we wnętrzu