fbpx

RETRO STYL. BAV SE HISTORIÍ

Vytvoření aranžace v retro stylu není snadné. Vyžaduje zvláštní důslednost při výběru nábytku a doplňků, jejichž nalezení často vyžaduje spoustu času a energie. Efekt však rozhodně stojí za to. Retro interiéry představují místnosti s výjimečným charakterem, které potěší neobyčejnými detaily.

Styl Retro

Retro styl skvěle kombinuje moderní prvky s estetikou baroka a vybavením ze 60. let minulého století. Takto zařízené místnosti jsou pak funkční a estetické. Jsou zde žádoucí kontrastní kombinace, v nichž se syrovost kombinuje s dekorativními prvky. V interiérových katalozích naleznete také nápady realizované pouze s využitím historických doplňků v retro atmosféře. Tento styl bude v každém interiéru vypadat jinak, což odráží individuální nápady a vkus návrháře.

Stěny v interiérech retro stylu jsou obvykle natřeny pastelovou barvou. Mohou být také pokryty vzorovanými tapetami nebo malovanými vzory vyrobenými pomocí šablony. V místnostech s touto estetikou se osvědčí podlaha vyložena parketami, dřevěnými deskami nebo dlaždicemi. Podlaha však každopádně musí navovzovat pocity tepla. Takové je dřevo samo o sobě, takže nebude problém na trhu s velkým výběrem desek různého charakteru a barvy nějakou podlahu vybrat.

styl retro we wnetrzu

Ve velkých oknech, která projasňují místnosti, by měly viset těžké závěsy s květinovým vzorem.

Nábytek v retro stylu je směsicí moderních prvků s masivními dekorativními tvary z doby před mnoha lety. Je důležité kombinovat je s velkou citlivostí. Dobře se zde osvědčí odpočívadlo ve stylu Ludvíka XVI. a zrcadla v bohatě zdobených rámech, stejně jako jednoduchá lavice z dob Polské lidové republiky nebo moderní židle. Pro klišé a nudu zde není místo.

Co dalšího je třeba vědět o retru? Tento styl vděčí za svou jedinečnou atmosféru doplňkům. I ony mohou pocházet z různých starych časů. Důležité je, aby byly charakteristické. Může to být stacionární telefón s otočným číselníkem, vyřezávaná dřevěná lampa nebo moderní industriální lustr ze skla a kovu. Nemělo by jich být však příliš mnoho, aby mohly zůstat silným akcentem doplňujícím aranžaci.