fbpx

MINIMALISTICKÝ STYL. JEDNODUŠE A FUNKČNĚ

Místnosti zařízené v minimalistickém stylu jsou dobře osvětlené, prostorné a harmonické. Taková estetika vypadá dobře v průmyslových a moderních interiérech. Je plná geometrických motivů a jednoduchých těles. Není zde místo na doplňky a zbytečnosti. Každý prvek uspořádání musí splňovat určitou funkci. Díky tomu si zde můžete opravdu odpočinout.

styl minimalistyczny w mieszkaniu

styl minimalistyczny w mieszkaniu

Stěny místností v minimalistickém stylu by měly být natřeny bílou barvou. Monotónnost lze narušit pokrytím jedné ze stěn dřevěnými deskami nebo cihlami. Podlaha v tomto typu aranžace je obvykle vyrobena z dřevěných desek s výraznou kresbou dřeva. Přírodní prvky vypadají vždy dobře. Olejované podlahové desky v poměrně strohých interiérech budou vypadat skvěle, budou jednoduše tvořit celistvou kompozici. V místnostech by měla být velká okna, do kterých lze zavěsit lehké závěsy, které mají funkční roli, nikoli dekorativní.

styl minimalistyczny w mieszkaniu

styl minimalistyczny w mieszkaniu

Dominantními barvami v minimalistickém stylu jsou bílá, černá a grafitová. Výraznější barvy zde však nemohou chybět. V interiérech musí dominovat sklo, ocel, dřevo, kámen a keramika. Dobře zde budou vypadat i plasty. Nejdůležitější je všechny prvky promyšleně skloubit dohromady. Interiér by měl být světlý, originální a útulný.

styl minimalistyczny w mieszkaniu

styl minimalistyczny w mieszkaniu

Převládajícími barvami v minimalistickém stylu jsou bílá, černá a grafitová. Nemohou zde však chybět také výraznější barvy. V interiérech musí dominovat sklo, ocel, dřevo, kámen a keramika. Také plasty zde budou vypadat dobře. Nejdůležitější věcí je však vzájemně sladit všechny prvky promyšleným způsobem. Interiér by měl působit lehce, originálně a útulně.

styl minimalistyczny w mieszkaniu

styl minimalistyczny w mieszkaniu

Nábytek umístěný v místnostech by měl mít jednoduché tvary. Nemůže zahltit místnost. Je dobré, pokud jsou jeho části hladké. Je důležité dbát na to, aby v místnostech byly pouze předměty plnící užitnou roli. Místnosti by měly být především funkční, takže je třeba pečlivě navrhnout jejich osvětlení. Je důležité, aby lampy rozjasnily pracovní prostor a všechna místa, kde nejčastěji probíhá život.

V místnostech minimalistického stylu by nemělo být příliš mnoho doplňků. Zajímavé geometrické tvary nábytku představují dostatečné zkrášlení interiéru. Aranžmá lze zateplit umístěním několika vzorovaných polštářů na pohovku nebo vystavením knih na knihovně. V minimalistickém stylu se najde také místo pro moderní umění. Stojí za to vystavit na stěnách umělecké fotografie nebo plakáty.

styl minimalistyczny w mieszkaniu