fbpx

EKLEKTICKÝ STYL. ZDE SE CENÍ RUZNORODOST

Eklektický styl v sobě volně loučí motivy charakteristické pro různé konvence. Jeho prvky nalezneme například v aranžacích z New Yorku, glamour nebo na venkově. Navzdory bohatství vzorů a desénů je pečlivě uspořádaný eklektický interiér krásný a harmonický. Určitě se také může stát projevem individualismu jeho obyvatel.

Styl Eklektyczny

Jak vytvořit aranžaci s nádechem eklekticismu? Tento styl je vhodný jak pro pokoje zařízené od nuly, tak pro rekonstruované interiéry – v tomto případě stojí za to pečlivě obohatit současný stav novým nábytkem a doplňky, které oživí prostor. V této estetice bude prostor pro kontrasty, které budou srovnávat staré s novými a zajímavé kombinace různých konvencí. Eklektickému stylu nejlépe svědčí prostorné, světlé interiéry s velkými okny.

Styl Eklektyczny

V eklektickém stylu vládne řízený chaos. Nejdůležitější je, aby všechny vzory a motivy použité v interiéru byly vybrány podle klíče nastaveného aranžérem. Stěny mohou být natřeny, pokryty tapetami nebo ozdobeny ozdobnými lištami nebo surovou cihlou. Podlaha to je příroda u vašich nohou – tedy skutečné podlahové desky s moderním nádechem. Přiměřené množství charsakteristik dřeva, přírodní barvy dubového nebo světlejšího jasanového dřeva budou dokonale sladěny s každým z prvků aranžace. Ve vlhkých místech může být podlaha alternativě z dlaždic, kamenů nebo epoxidové živice.

Eklektyczny Styl

Je obtížné definovat jeden kanonický vzor pro eklektický interiér. Nábytek v místnosti musí být směsicí různých stylů, vzorů a barev. Zajímavou kombinací může být například propojení měkkých anglických křesel s vysokou opěrkou hlavy s jednoduchou skleněnou lavicí. Efektně vypadá i kombinace minimalistických moderních spotřebičů s masivním nábytkem ze surového dřeva. Musíte mít přitom na paměti, abyste interiér nezahltili.

urządzamy wnętrze w stylu eklektycznym

Je velmi důležité pečlivě vybrat prvky použité v aranžaci v eklektickém stylu. Je zřejmé, že byste se měli vyvarovat smíchání estetiky, která se k sobě nehodí, jako je rustikální styl a futuristické doplňky. Je důležité, aby zde nebylo příliš mnoho kontrastních prvků. K vytvoření zajímavého aranžmá obvykle potřebujete jen několik výrazných kusů nábytku nebo dekorací.

urządzamy wnętrze w stylu eklektycznym