fbpx

ANGLICKÝ STYL. ARANŽACE NAVAZUJÍCÍ NA TRADICI

Interiéry zařízené v anglickém stylu se vyznačují promyšleným eklekticismem. Jsou velmi útulné a jejich atmosféra je vytvářena velkým množstvím tretek a drobností. Pokoje mohou být vybaveny nábytkem ze starých časů. Najde se zde i místo pro stylová zařízení a měkkou sofu.

Aranžace v anglickém stylu jsou velmi dekorativní. Stěny by měly být pokryty vzorovanými tapetami s klasickými vzory, které doplní dekorativní podlahové a stropní lamely. Mohou být také obloženy frézovanými deskami v tmavém odstínu. V obývacím pokoji a pokojích by podlaha měla být vyrobena z teplých dřevěných podlahových desek, které budou harmonizovat s celkem. Anglický styl je velmi charakteristický, neboť je velmi přirozený. Květiny na stěnách, suky na podlaze. Ideální jsou olejované desky, protože prezentují tím nejlepším způsobem všechny výhody pravého dřeva. Příjemně teplá na dotek, vytváří perfektní pozadí pro vícebarevné aranžace. V kuchyni a koupelně je lepší použít kámen nebo dlaždice, jejichž estetika odkazuje na viktoriánské časy.

styl angielski

V anglických interiérech převládají světlé barvy. V ideálním případě by měly být bílé a béžové. I zde se však také hodí syté, výrazně zelené, modré a červené barvy. Nejčastěji používané jsou květinové vzory a geometrické motivy. Měly by být spolu zkombinovány. Na oknech by měly viset těžké, ozdobné, zvrásněné závěsy a záclony.

wnętrze w stylu angielskim

Nábytek v anglickém stylu musí být dřevěný a masívní. Je dobré, pokud pochází z různých epoch – uspořádání nabytku by mělo vypadat, jako by byl prostor aranžován několika generacemi, z nichž každá na něm zanechala své stopy. Pohovky, křesla s vysokou opěrkou hlavy a židle musí být čalouněné. Měly by být velmi měkké a pohodlné. Dobře zde hodí i komody, skříňky, knihovny a stoly z masivního tmavého dřeva.

angielski styl

Jedním z nejdůležitějších determinantů anglického stylu je přítomnost mnoha různých doplňků. Interiéry jsou plné drobností a suvenýrů. Mohou to být obrázky ve zdobených rámech, obrazy, sušené květiny, drobná nádobí a porcelánové panenky. Najde se zde také místo pro bicí hodiny a dekorativní stolní lampy, které poskytují tlumené světlo vytvářející příjemnou náladu.