Doménu Barlinek.cz provozuje obchodní partner společnosti Barlinek S.A. a nejedná se výhradní komerční distribuci.

SUPER FIX TURBO - jednosložkové montážní lepidlo

Jednosložkové konstrukční lepidlo se silnou počáteční lepicí silou na bázi MS polymeru. K elastickému lepení rozličných materiálů ve vnitřním i venkovním prostředí.

  • 174 Kč bez DPH
  • Do 14 dní u Vás
210 Kč / ks
Kategorie: Montážní chemie a příslušenství
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 0.4 kg
Materiálová báze: silanem terminované polymery, neutrálně zesíťující
Barva: bílá
Použití: lepení a utěsňování
Systém zrání: chemickou reakcí s vlhkostí
Objemová hmotnost (?): cca 1,5 g/cm³
Čas tvorby povlakové kůže (?): cca 15 minut
Rychlost zrání (?): cca 2,5 mm / 24 hod.
Tvrdost Shore A (?): cca 55
Napětí při přetržení (?): cca 2,7 N/mm²
Prodloužení do přetržení (?): > 400 %
Pevnost ve střihu (?): cca 1,6 N/mm²
Teplota při zpracování: od +5 °C do +40 °C
Teplotní odolnost: od -40 °C do +90 °C
 
  • extrémně vysoká počáteční lepicí síla
  • extrémně vysoká konečná pevnost
  • lze nanášet na slabě vlhký podklad

 

Oblasti použití

Superfix Turbo je jednosložkové konstrukční lepidlo se silnou počáteční lepicí silou na bázi MS polymeru. K elastickému lepení rozličných materiálů ve vnitřním i venkovním prostředí. Vhodný k lepením při stavbě lodí, autobusů a karosérií, k lepení prahů, spojlerů a ozdobných lišt.

 

Vlastnosti

Superfix Turbo je mnohostranně použitelné lepidlo s nepatrným smrštěním, bez obsahu silikonu i izokyanátu. Superfix Turbo nabízí velmi dobrou chemickou odolnost, stejně jako odolnost vůči povětrnostním vlivům.

 

Příprava podkladu

Pro zvýšení přilnavosti k betonu, pórobetonu, cementu, sádře a ostatním savým stavebním materiálům, stejně jako k vybraným kovům a plastům doporučujeme použít primer Bostik 5075 (doba odvětrání min. 1 hodina a max. 6 hodin). Bez použití primeru na eloxovaný hliník, pozinkovanou a pochromovanou ocel, tvrzené PVC a polystyren. Zvýšení přilnavosti na kovových podkladech pomůže i jejich odmaštění pomocí Bostik 5001 nebo Bostik 5004. Podklad musí být pevný, nosný, čistý, suchý, bez mastnoty a  prachu. Nepoužívejte na materiály obsahující bitumen nebo dehet. U plastových výrobků a nátěrů vždy proveďte test přilnavosti a snášenlivosti, neboť např. u akrylátových nátěrů může, z důvodu migrace změkčovadel, dojít ke ztrátě přilnavosti.

 

Návod k použití

Superfix Turbo aplikujte v rovnoměrné vrstvě na jeden z  lepených povrchů. Lepené materiály ihned přiložte a rovnoměrně přimáčkněte. Optimální tloušťka lepidla pro zajištění elastického spojení by měla být minimálně 2 mm.

 

Čištění a údržba

Případná znečištění odstraníte v čerstvém stavu ředidlem Bostik Solvent 250 nebo Bostik Solvent 300. Tato ředidla můžete rovněž použít pro odmaštění povrchů materiálů před lepením. Ve vyzrálém stavu je Superfix Turbo odstranitelný pouze mechanicky. DALŠÍ

 

Upozornění

Informace stran ochrany zdraví při práci, první pomoci, stejně jako bezpečnostní pokyny nebo doporučenou likvidaci odpadů naleznete v bezpečnostním listu výrobku, který vám na požádání předložíme.

 

Skladování

Uchovávejte v suchu při teplotě +5 °C až +25 °C. Skladovatelnost v původním obalu je 18 měsíců.

 

Balení

Kartuše 435 gramů, barva bílá.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: