UPOZORNĚNÍ: Z důvodu nedostatku vstupních surovin na evropském trhu, jsou dodací lhůty podlah Barlinek delší než 14 dní od objednávky. Prosíme tedy o včasnou poptávku podlah, abychom Vám zaručili požadovaný termín dodání. Děkujeme za pochopení.

SERVOALPHA AF 1000 - samonivelační stěrková hmota

Univerzální samonivelační stěrková hmota na bázi alfa-polohydrátu síranu vápenatého.


  • 727 Kč bez DPH
  • Na dotaz
880 Kč / ks
Kategorie: Montážní chemie a příslušenství
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 25 kg
Barva: béžová
Použití: interiér
Tloušťka vrstvy: 1 mm až cca. 20 mm pod parkety nejméně 2mm
Zatížitelnost pojezdem kolečkových židlí (?): vhodná od tloušťky vrstvy 1 mm
Množství přidávané vody: cca. 5,6 l / 25 kg prášku
Přidání křemičitého písku: možné od tloušťky stěrkové vrstvy 10mm 8 kg (zrnitost 0,4 - 1 mm) na 25 kg prášku
Doba zrání: cca. 3 minuty
Doba zpracovatelnosti*: cca. 30 minut
Pochozí*: podle tloušťky vrstvy po cca. 1 – 2 hodinách
Pokládka krytiny*: 1 – 3 mm: po cca. 24 hodin; 4 – 8 mm: po cca. 48 hodin; 9 – 15 mm: po cca. 72 hodinách; > 15 mm po cca. 5 dnech
Podlahové vytápění: vhodný
GISCODE: CP 1
EMICODE: EC 1RPlus podle GEV
Skladování: skladovat v suchu, skladovatelnost cca. 6 měsíců
 
  • nízké vnitřní pnutí
  • vysoká konečná pevnost
  • neobsahuje chromáty
  • ekologická díky použití recyklovaných surovin (alfa sádra)
  • samonivelační
  • pro tloušťku stěrkové vrstvy 1 - 20 mm
  • velmi dobře se rozlévá
  • zapsáno na seznamu DGSN Navigator

 

Vlastnosti a použití

Univerzální stěrková hmota na bázi alfa polohydrátu síranu vápenatého s velmi dobrým rozléváním v ploše, určená pro stěrkování a vyrovnávání připravených podkladů do tloušťky stěrkové vrstvy 20 mm. Stěrka Servoaplha AF 1000 je vhodná jako podklad pro pokládku elastických a textilních podlahových krytin a vícevrstvých parket v kombinaci s Bakit EK neu. Před zahájením dalšího pracovního kroku dbejte na řádné proschnutí stěrkové vrstvy.

* Doba schnutí je vztažena na 20°C a 65% relativní vzdušné vlhkost. Vyšší teploty a nižší vlhkost vzduchu tyto hodnoty odpovídajícím způsobem zkracují, nižší teploty a vyšší vlhkost vzduchu je prodlužují.

Nepoužívat ve vlhkých prostorách.

 

Příprava podkladu

Podklad musí být vyzkoušen a připraven v souladu s VOB díl C, DIN 18 365, DIN 18 356 jakož i podle současného stavu úrovně techniky. Podklady musí být předem ošetřeny podle technického listu BEB „Posuzování a příprava podkladů“ a podle technického listu TKB 8. Podle typu podkladu a způsobu používání hotové podlahy je třeba podklad opatřit přednátěrem Okatmos EG 20, Okatmost DSG, Bakit PV-Universal, Okamul PU-V schnell, Okapox GF. Musí být zajištěno použití systémové skladby výrobků.

 

Zpracování

Servoalpha AF 1000 smíchejte s čistou vodou pomocí elektrického mísidla při maximálně 600 otáčkách / min na hmotu bez hrudek. Po cca. 3 minutách zrání znovu promíchejte. Stěrkovou hmotu nanášejte hladítkem nebo zednickou lžící a nechte nivelovat. Při tloušťce stěrkové vrstvy od 10 mm je možné Servoalpha AF 1000 nastavit křemičitým pískem (zrnitost 0,4 - 1 mm). Při použití pod pokládku vícevrstvých parket křemičitý písek do stěrky nepřidávejte.

Další vrstva stěrky na bázi cementu se na Servoalpha AF 1000 nesmí nanášet metodou „mokrý do mokrého“.

Během schnutí zamezte přímému ozáření sluncem a vzniku průvanu. V případě pochybností proveďte zkušební stěrkování.

 

Důležité upozornění

Při nevhodných klimatických podmínkách v místnosti a při tloušťce stěrkové vrstvy nad 15 mm je nutno připravenost pro pokládku podlahové krytiny ověřit vlhkost podkladu měřením CM přístrojem v závislosti na rozmístění dilatačních spár „Pracovní pokyny FBH-AD: CM měření“.

 

Spotřeba

1,4 kg/m2 na 1 mm tloušťky vrstvy.

 

Čištění

Nářadí a stroje očistěte ihned po použití vodou.

 

Upozornění

Uvedené údaje, zvláště návrhy na zpracování a použití našich výrobků jsou založeny na našich znalostech a zkušenostech. Z důvodu různorodosti materiálů a pracovních podmínek doporučujeme v každém případě provést dostatek zkušebních vzorků pro ověření vhodnosti našich výrobků pro zamýšlený pracovní postup a účely. Vydáním tohoto technického listu ztrácejí všechna předchozí vydání platnost. Dbejte na dodržování pokynů uvedených v technickém listu výrobku a v bezpečnostních listech na internetových stránkách www.kiesel.cz.

SERVOALPHA AF 1000


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich ochranou a zpracováním.