Doménu Barlinek.cz provozuje obchodní partner společnosti Barlinek S.A. a nejedná se výhradní komerční distribuci.

MALER ACRYL A585 - akrylátový tmel

Akrylátový tmel, který lze použít uvnitř i venku všude tam, kde je třeba utěsnit spáry nebo spoje bez větších dilatačních nároků a bez nepřetržitého působení vody.

  • 91 Kč bez DPH
  • Do 14 dní u Vás
110 Kč / ks
Kategorie: Montážní chemie a příslušenství
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 0.4 kg
Báze: akrylátová disperze
Odolnost při obrábění (?): stabilní < 2 mm
Velikost tahového napětí při 100 %: barevný: cca 0,40 N/mm²; transparentní: cca 0,80 N/mm²
Hustota: barevný: 1,71 g/cm³; transparentní: 1,06 g/cm³
Pevnost v tahu: barevný: přibližně 0,40 N/mm²; transparentní: přibližně 1,50 N/mm²
Doba vytvoření povlaku (?): barevný: 7 minut; transparentní: 30 minut
Tvrdost SHORE A (?): barevný: 30 Shore A; transparentní: 42 Shore A
E modul při 100 %: barevný: 0,40 MPa; transparentní: 0,80 MPa
Tažnost při přetržení: barevný: 240 %; transparentní: 540 %
Tepelná odolnost (?): cca -20 °C až 75 °C
Teplota při zpracování: +5 °C až 40 °C
Barva: bílá
 
  • dovnitř i ven
  • odolný proti působení vody
  • přetíratelný
  • stálobarevný
  • odolný proti stárnutí
  • odolný proti povětrnostním vlivům

 

Vlastnosti produktu

DECOACRYL je jednosložkový těsnicí tmel na bázi poly-akrylátové disperze. Zaschnutím se vytvrzuje do plasto-elastické hmoty, která nekřehne, ani nepraská. DECOACRYL má výbornou přilnavost k betonu, plynobetonu, omítce, zdivu, dřevu a dalším podkladům. DECOACRYL lze natírat běžnými barvami, laky a lazurami. Z důvodu velkého množství různých laků na trhu nelze v jednotlivém případě zaručit výsledek zpracování.

 

Oblasti použití

DECOACRYL lze použít v interiéru i exteriéru všude, kde je třeba utěsnit spáry nebo spoje bez větších dilatačních nároků a bez nepřetržitého působení vody, např. — spoje plechů a spáry opatřené základním nátěrem a lakem (po úplném proschnutí lze přelakovat) — Dřevěná okna / omítka — Dřevěné dveřní rámy / omítka — Římsa / okenní rám — Roletový box / omítka — Připojení k betonu, plynobetonu, omítce, zdivu nebo dřevu.

 

Tvary, spáry, vyplnění

Spáry o šířce 5 - 10 mm musí mít průřez spáry čtvercový. Spáry o šířce 10 - 20 mm musejí mít minimální hloubku 10 mm. Je-li spára širší než 20 mm, musí její hloubka činit polovinu šířky. Hloubku spár omezte vhodným vyplňovacím materiálem, aby nedocházelo k třístranné adhezi.

 

Příprava podkladu

Boky spáry resp. půlky spáry musejí být pevné, suché a zbavené nečistoty, prachu, mastnoty, oleje a jiných cizích látek. Silně savé podklady natřete nejprve těsnicím tmelem rozpuštěným ve vodě a nechte přibližně 15 minut zaschnout. Okraje spár případně zakryjte maskovací páskou.

 

Zpracování

DECOACRYL se nanáší rovnoměrným tlakem na boky spáry. Povrch uhlaďte zvlhčovaným nástrojem, ještě než začne zasychat, případně odstraňte lepicí pásku. Zamezte působení deště a vody na čerstvé spárování, dokud se nevytvoř í vytvrzená vrstva. Nečistoty v čerstvém stavu odstraňte vlhkým hadříkem. DECOACRYL ne ní vhodný pro dilatační spáry v pozemním stavebnictví. Pro tyto účely použijte BOSTIK BAU SMP nebo BOSTIK 27 20 MS. DECOACRYL TRANSPARENT je při nanesení bílý a vytvrzuje se na transparentní těsnicí tmel po vypuzení vody.

 

Spotřeba

Při profilu spáry 10 x 10 mm vystačí kartuše přibližně na 3 běžné metry spáry. Spotřebu lze přibližně určit vzorcem: šířka spáry (mm) x hloubka spáry (mm) = cm² na běžný metr spáry.

 

Skladování

18 měsíců při skladování v chladném prostředí.

 

Balení

Kartuše 300 ml.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: