Doménu Barlinek.cz provozuje obchodní partner společnosti Barlinek S.A. a nejedná se výhradní komerční distribuci.
Dne 03.05.2023 je vzorková prodejna uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Myslíme na životní prostředí a ekologii

Příroda nám není a nemůže být lhostejná. Firma Barlinek si váží životního prostředí a proto za každý prodaný balík dřevěných podlah recipročně zakoupí jednu sazenici malého stromku. Říkáme tomu pravidlo "1 za 1". Takto jsou vysazovány lesní porosty v Polsku, na Ukrajině a v Rumunsku poblíž těžebních lesů a továren Barlinek. Za celou historii firmy už byste napočítali přes 13 milionů stromů!

Firma Barlinek také podporuje program na záchranu a repatriaci sokola stěhovavého v místech, kde mu již téměř hrozí vyhynutí.

Dále se firma angažuje za záchranu nejstaršího polského dubu, zvaného Bartek. Jeho stáří je odhadováno na 700 až 1000 let (!) a je opředen řadou legend, z nichž ta nejpůsobivější praví, že do něj Jan III. Sobieski (vítěz nad Turky při obléhání Vídně) schoval královský poklad.

 

Jsme hrdým držitelem ekologického certifikátu FSC

Forest Stewardship Council (FSC) je mezinárodní nezisková organizace, která byla založena v roce 1993 a sídlí v nemeckém Bonnu. Tato organizace pravidelně uděluje značku označující výrobky, které vznikly v souladu se zásadami udržitelného lesního hospodaření.

 

Certifikát FSC ke shlédnutí zde.