Doménu Barlinek.cz provozuje obchodní partner společnosti Barlinek S.A. a nejedná se výhradní komerční distribuci.
Dne 03.05.2023 je vzorková prodejna uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Dřevěné hybridní podlahy nové generace, aneb Barlinek ještě dokonalejší

Pandemie mnohé z nás donutila pracovat na dálku, a to znamenalo přeorganizovat naše domovy, často dost radikálně. Také se vezete na vlně rekonstrukcí, dostaveb a přizpůsobování svých domovů novým podmínkám? Potom se vám bude hodit tip na nové podlahové materiály, které se designem i vlastnostmi zase o kousek přiblížily dokonalosti – HYBRIDNÍ PODLAHY.

 

U podlah jde o pevnost, odolnost a krásu. Dřevo máme rádi pro jeho teplo a dotek, kámen pro jeho trvanlivost a odolnost. Nedalo by se zkombinovat jedno s druhým? Dlouho se to zdálo nemožné, až se nedávno podařilo týmu specialistů společnosti Barlinek objevit nové technologické možnosti – tyto dvě suroviny opravdu zkombinovali, a tak vznikla zcela nová podlahová deska další generace.

 

Hybridní podlahy

Hybridní podlahy, o kterých je řeč, představují pokrok i tradici. U těchto podlahových desek je vrchní nášlapná vrstva vyrobena z pravého dřeva a jádro (DENSCORE) je z minerálního kompozitu. Výsledkem je velmi trvanlivá, voděodolná podlaha, která si zachovává všechny přednosti dřevěných podlah a přitom je mimořádně odolná. Nechceme vás zdržovat žádnými marketingovými frázemi, pojďme rovnou k nejčastěji kladeným otázkám.

detail-hybridni-podlahy

info-hybrid

 

Je to opravdu dřevo?

Rozhodně ano! Vrchní vrstvu desek tvoří dubová dýha.

 

Máme doma domácí zvířata a rádi se bavíme, budou nám tyto podlahy vyhovovat?

Povrch HYBRIDNÍCH PODLAH je zcela odolný vůči nejběžnějším typům skvrn: červenému vínu, oleji nebo acetonu. Tvrdosti povrchové vrstvy se dosahuje několika vrstvami laku s příměsí korundu, který ji chrání před opotřebením i při intenzivním používání. Díky tomu lze HYBRIDNÍ BARLINECKÉ DESKY používat nejen v domácnostech, ale také v hotelech a dalších veřejně přístupných prostorách, například v kancelářích nebo konferenčních místnostech. Struktura laku ULTRA HARD také snižuje riziko uklouznutí v koupelnách a kuchyních.

 

Máme podlahové vytápění, je pro nás tato podlaha vhodná?

Ano, podlahy z kolekce Next Step jsou ideální pro podlahové vytápění i chlazení.

Vysoký součinitel prostupu tepla činí podlahy ideální pro tyto systémy.

 

Mohu tuto podlahu položit v celém bytě?

Ano, podlahy nepotřebují ani na velkých plochách prahové a mezilehlé dilatace, takže se výborně hodí do velkých prostor s různými funkcemi, například do obývacího pokoje propojeného s kuchyní a chodbou.

 

Najdu tu správnou barvu podle svého vkusu?

Podlahy Next Step Hybrid se dodávají v 10 krásných dubových designech (PODÍVEJTE SE ZDE). K dispozici jsou 4 klasicky tmavé desky (INGA, MACKAY, BIGAR, KALAMBO), dvě s šedavým odstínem (RIBBON, KUKENAAM), dvě teplé a světlé (TUGELA, LOFOI) a dvě se světlým mléčně růžovým odstínem (DELLA, KALAMBO).

 

Jak kombinovat tyto podlahy v interiéru?

Nová řada hybridních podlah Next Step je velmi moderní, ale v pozadí cítíte klasiku. Jakoby klasické dekory dostaly svěží nádech, jsou probarvené a mladistvé. Pro příklad jsme vybrali 4 dekory pro pro domácí kancelář a zkusili si malé koláže. Na těch se můžete inspirovat, co se k podlahám hodí. Jistě dostanete sami řadu dalších nápadů. ;-)

 

KUKENAAM OAK

Tato podlaha byla mořena do módní jasanové barvy s výraznou strukturou dřeva. Skvěle se hodí do klasických interiérů a krásně se kombinuje s módními květinovými motivy. Zkombinovali jsme ji s vřesovými odstíny a klidnou šedou. Šedá barva (např. stěny) zvýrazní toto úžasné šedobéžové zbarvení. Pokud chcete interiér ozvláštnit, přidejte bordó a zelené doplňky. Zvolte však tlumené a šedé odstíny, aby vše krásně ladilo.

POST_BARLINNEK_1

 

DUB RIBBONOVÝ (RIBBON OAK)

Bílá barva desky dodává interiéru lehkost a jemnost. Struktura dřeva vnáší do interiéru prvek přirozenosti. Ideální základ pro aranžmá s kontrastní černou nebo tmavě šedou barvou. Skvěle se hodí organické doplňky, sklo nebo kámen. Taková podlaha krásně zvýrazní interiérové doplňky: všechny kamenné květináče, mísy nebo ocelový nábytek. Skvěle se hodí nejen k moderním stylizacím, ale i k drsným hnědým a tmavě šedým odstínům.

POST_BARLINNEK_4

 

TUGELA OAK

Toto je jedna z nejoblíbenějších kombinací. Krásná slunečná barva, která potěší oko pokaždé, když se na vzorník podíváte. Modrá a modrošedá zvýrazňují dekor podlahy. Zkrášlí barvu a dodají šmrnc místnostem zařízeným v retro nebo vintage stylu. Podlaha se krásně kombinuje s přírodním pískovcem nebo bílým mramorem, zatímco ušlechtilé granáty dodávají celku hloubku.

POST_BARLINNEK_2

 

MACKAY OAK

Jedná se o ořechovou variantu dubu, krásnou klasiku, klidnou a s charakterem. Ořechový odstín podlahy s dekorativním zrnem a kresbou vytváří velmi teplý interiér. Tuto desku jsme zkombinovali s ušlechtilými bílými látkami a přírodními doplňky. Inspirujte se a barevnou jednotvárnost rozbijte různými materiály a texturami.

POST_BARLINNEK_3

 

Kterou podlahu byste si vybrali?

Která koláž se vám líbí nejvíce a co si o této kombinaci myslíte?

 

Barlinek. Protože investujete do svého.