Doménu Barlinek.cz provozuje obchodní partner společnosti Barlinek S.A. a nejedná se výhradní komerční distribuci.
Dne 03.05.2023 je vzorková prodejna uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Jaká je cena kvalitní dřevěné podlahy?

Ceny kvalitních dřevěných podlah se pohybují přibližně v rozpětí 700 až 2400 Kč/m². Najdete u nás i levnější podlahy v akčních slevách, průměrná cena však osciluje kolem 1300 Kč/m². Přečtěte si, co vše má na cenu vliv. Pokusíme se osvětlit, že se na trhu mezi dřevěnými podlahami dají nalézt různé výrobky lišící se kromě ceny především kvalitou a zpracováním.

 

Vstupní surovina

U dřeva na výrobu podlah velmi záleží na dvou parametrech:

  • kvalitě
  • a původu dřevní suroviny.

 

Vrstvené podlahy mají v těle dílu pouze vrchní (pohledovou) vrstvu z vybraného dřeva s povrchovou úpravou, spodní (technická) vrstva má být z dřeva jehličnanů. I dřevo spodních vrstev musí mít předepsanou kvalitu: nesmí být zlámané, zkroucené ani popraskané. Musí být dodrženy technologické postupy jeho zpracování a sušení a ty jsou často časově náročné. Nemá-li toto jehličnaté dřevo první jakost, nemůže ji mít samozřejmě ani výsledný podlahový díl.

Původ dřeva musí být u kvalitních podlah dohledatelný a prokazatelný. Součástí podlah se nesmí stát nekvalitní (odpadní) surovina. V neposlední řadě jde pak o to, zda těžbou dřeva nedochází k devastaci přírody, či dokonce dřevo nepochází přímo z nelegální těžby. Zárukou toho, že výrobce podlah pracuje v souladu s ekologickými principy trvale udržitelného hospodaření v lesích je certifikát FSC®.

 

Způsob výroby

Naši předci pokládali na podlahy v chalupách masivní prkna, která se po čase sesycháním kroutila, opotřebovávala se na exponovaných místech a vrzala. Proč jsou dnes tzv. podlahové palubky překonané, vysvětlujeme zde. Dlouhodobě stabilní a pevné podlahy, které ani po letech nemění vlastnosti jsou v ideálním případě lepené z více vrstev, ideálně ze tří. Narozdíl od levnějších dvouvrstvých podlah zabrání ty třívrstvé kroucení v podélném i příčném směru, mají pevnější spoj a snesou vyšší zátěž.

 

Váš prodejce je vaším rádcem

Věnujte pozornost také tomu, od koho podlahu kupujete. Anonymní prodejci bez renomé v oboru a bez historie, kteří přeprodávají zboží z asijských eshopů, jsou možná levní, vy ale budete chtít poradit s pokládkou, vybrat si z více vzorků u vás doma a také budete chtít na podlahu záruku. Pár ušetřených stokorun nestojí za to, o tento servis přijít.

Barlinek.cz je prodejce s přímým vztahem k přednímu světovému výrobci opravdu kvalitních dřevěných podlah a poskytuje zákaznický servis v nadprůměrném standardu. Ceny podlah jsou s tím vším v relaci.

 

Edit: 05/2022