Konstrukce

Barlinecké prkno je známo i jako "vícevrstvá podlahová lamela". Technologie a konstrukce podlahy pochází ze Skandinávie. Častým problémem masivní dřevěné podlahy je, že pod vlivem změn vlhkosti vzduchu „pracuje“. To znamená, že se mohou objevit trhliny ve dřevě, vrzání podlahy nebo její nabobtnání. Skandinávci však vytvořili produkt, který spojuje krásu přírodního dřeva a eliminuje jeho nedostatky při změně vlhkosti. Jedná se o „vícevrstvou desku“, která je složena ze tří vrstev. Výsledkem je účinné řešení, které odolává vlhkosti a dává podlaze možnost použití na podlahové vytápění.

barlinecke-prkno

 

Ochrana dřeva

7 vrstev lakovaní vytvrzených UV zářením nebo 4 vrstvy olejování (oxidačního nebo UV).

 

Vrchní vrstva

Tvoří nášlapnou pohledovou vrstvu podlahové desky, která je vyrobena z listnatých dřevin např. dub, buk, jasan, tali, spella, jatoba, merbau. Vrchní vrstva může být jedno nebo třílamelová.

 

Střední vrstva

Je umístěna mezi vrchní a spodní deskou. Je vyrobena z jednotlivých lamel jehličnatého dřeva (např. borovice) nebo překližky, které jsou vůči vrchní a spodní vrstvě kolmo. Úkolem střední vrstvy je zajištění konstrukční stability celé desky.

 

Spodní vrstva

Je kontaktní s podkladem. Je vyrobena z lamel jehličnatého dřeva (např. borovice), které jsou rovnoběžné s vrchní vrstvou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.