Doménu Barlinek.cz provozuje obchodní partner společnosti Barlinek S.A. a nejedná se výhradní komerční distribuci.

Dilatační podlahové lišty

Pokud musí vést dilatační spára plochou místnosti, stojíte před otázkou: jak ji zakrýt? Slouží k tomu dilatační lišty, které se vyznačují vysokou kvalitou a krásným zpracováním. Jsou celodřevěné a buď natřené, nebo foliované, nebo dýhované. V nabídce naleznete různé dekory, včetně nejoblíbenějších: dubu, buku a jasanu v lakovaném nebo olejovaném provedení.

 

Dilatační spára a montáž lišty

Podlaha se jako každé pevné těleso vlivem změn teploty nepatrně rozpíná a smršťuje, a tomuto pohybu se říká dilatace. Pro dilataci musí být zachován dostatečný prostor, kterému se říká dilatační spára. Musí vést v šířce alespoň 10 mm mezi podlahou a stěnou místnosti a kolem všech pevných vstupů do podlahy. Na těchto místech je zvykem ji mas kovat obvodovou podlahovou lištou. Dále je u podlah Barlinek požadováno vytvoření dilatační spáry v rozměrných podlahách a to vždy po 8 m na šířku a 20 m na délku podlahy. Zakryje ji esteticky a účinně dilatační lišta. Ta také zároveň brání proniknutí prachu a nečistot pod podlahové díly.

 

Dilatační lišty se instalují velmi snadno. Doporučujeme začít připevněním nástěnných svorek ke zdi, lišta má malé vyfrézované drážky, kterými do spony dokonale zapadne. 

Dilatační lišty se prodávají v délce 2200 mm a snadno se dají seříznout na požadovaný rozměr.

 
  • Řadit dle:
  • 5 položek celkem

Stránka 1/1