Vybíráte u nás dřevěnou podlahu a chcete mít jistotu správného odstínu, struktury a kvality materiálu? Nechte si zaslat vzorek, který vám doručíme do 3 pracovních dnů.

Dřeviny používané k výrobě

Buk

Bukové dřevo patří z listnáčů k nejznámějším. Je tvrdé, málo pružné, poměrně pevné. Barvu má světle hnědou až narůžovělou, pařením získá tmavší, charakteristickou barvu. Je stejnorodé a husté. V neposlední řadě má dobrou výhřevnost.

buk

 

Dub

Dubové dřevo má poměrně úzkou, světlehnědou běl a široké, stejnoměrně hnědě zbarvené jádro. Na středovém a tečném řezu se objevují výrazná „zrcátka“ (přeříznuté dřeňové paprsky).Základními vlastnostmi dubového dřeva jsou tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Z našich dřev nejdéle vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha.

dub

 

Jasan

Smetanově bílá běl, kde jádro bývá nepravidelně ohraničené, tmavohnědým odstínem. Výrazné letokruhy vytvářejí krásnou kresbu. Dřevo je pevné, tvrdé, houževnaté a z našich dřevin nejpružnější.

jasan

 

Jatobe

Jedná se o cizí dřevinu, která je velmi tvrdá, trvanlivá a odolná. Oranžový až červenohnědý odstín dává dřevo nevšední exotický design.

jatobe

 

Merbau

Exotická dřevina charakteristická červenohnědou barvou v kombinaci s vysokou tvrdostí a pevností. Dřevo je velmi trvanlivé a velmi odolné proti poškození. Konečná povrchová úprava dřeviny MERBAU je snadná, a pro své vlastnosti se velmi dobře lakuje či olejuje.

merbau

 

Sapele

Je exotická dřevina pocházející z daleké Afriky. Odstín dřeva je červeno až purpurově hnědý. Dřevo SAPELE je lesklé a jemně zrnité, s propletenými jádry, které mohou být i zvlněné.

sapele

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním a v případě poskytnutí dalších osobních údajů s jejich ochranou a zpracováním.